
Parkettgolv BoenEk Antique Brown Live Natural HV-Olja 1-Stav
FRI FRAKT
1 319 kr/m²2 259 kr/m²Pris/frp 3 640,44:-
Spara 42 %
Kampanj
tom 30/4
30 dagars prisgaranti
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Ek Antique Brown Espressivo, är en oljad 1-stav i 14 mm i tjocklek Castle plank format, djupborstad, handgjorda plank med ett kraftigt färgspel med inslag av större kvist och kärnved.
Dessa råa golv med unik karaktär skapar en inbjudande atmosfär där du verkligen kan leva och trivas. Njut av den mysiga känsla som varje rum förmedlar med ett handskrapat golv från BOEN. Limfri, snabb och säker installation med 5G Click-låssystem. Väl lämpligt för golvvärme och nordiskt klimat.
Egenskaper
| Varumärke | Boen |
|---|---|
| Art.Nr. | 10114592 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-stav |
| Ytbehandling | Live Naturoljad |
| Längd | 2200 mm |
| Bredd | 209 mm |
| Tjocklek | 14 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Antal | 2,76 m2/frp |
| Antal | 6 st/frp |
| Fog | 5G |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Trägolv |
| Färg | Ek |
| EAN-nr | 7035580199687 |

