Parkettgolv Boen Ek Chaletino Pale White Live Pure Ultra Matt lack 1-Stav
Pris/frp 6 284,85:-
3 809 kr/m²30 dagars prisgaranti

Ek Chaletino Pale White Live Pure Ultra Matt lack 1-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Ek Pale White Canyon, är en ultra matt lackad, Live Pure 1-stav i Chaletino format på 15 mm i tjocklek, borstad plank.
Varumärke
BoenBeskrivning
Ek Pale White Canyon, är en ultra matt lackad, Live Pure 1-stav i Chaletino format på 15 mm i tjocklek, borstad plank.
Med sin generösa längd på 2,75 meter och bredd på 30 cm framhäver dessa plank träets unika struktur och karaktär på ett enastående sätt. Chaletino-plankorna fästs i undergolvet antingen genom limning eller skruvning. Väl lämpligt för golvvärme och nordiskt klimat. Produkten har tilldelats den nordiska miljömärkningen Svanen.
Egenskaper
| Varumärke | Boen |
| Art.Nr. | 10157228 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Live Pure Lack |
| Längd | 2750 mm |
| Bredd | 300 mm |
| Tjocklek | 15 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Antal (m2/frp) | 1,65 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 2 st/frp |
| Fog | Not & Fjäder |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Produkttyp | Trägolv |
| Färg | Ek |
| EAN-nr | 7035580225560 |
