Parkettgolv Kährs Cosenza Mattlackad Ek 1-stav2420 mm
Rek. pris 1 338 kr/m²
Pris/frp 2 418,08:-
889 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Cosenza Mattlackad Ek 1-stav
2420 mm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Trägolv Kährs Cosenza Mattlackad Ek 1-stav med stora färgvariationer, kvistar och ådringar. I sorteringen förekommer fyllda kvistöppningar och sprickor samt märgstrålar.
Varumärke
KährsBeskrivning
Trägolv Kährs Cosenza Mattlackad Ek 1-stav med stora färgvariationer, kvistar och ådringar. I sorteringen förekommer fyllda kvistöppningar och sprickor samt märgstrålar.
Kährs trägolv är en naturprodukt och färgförändras när de exponeras för normalt solljus. Som med alla naturprodukter av trä är dessa förändringar en helt normal företeelse och en del av trägolvens naturliga skönhet. Varje golvbräda är unik och kan innehålla träslagets naturliga färgvariationer med kvistar och ådringar. I sorteringen förekommer fyllda kvistöppningar och sprickor samt märgstrålar.
OBS! Varje golv tillverkas endast i en sortering. För att veta vilken sortering detta golv har se fakta nedan. Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
OBS! Varje golv tillverkas endast i en sortering. För att veta vilken sortering detta golv har se fakta nedan. Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Dokument
Recensioner
Michael Verifierad köpare
för 2 år sedanRätt mått, fin yt finish
+ snygg
- kan innehålla start och stopp plank fast det ej framgår i produktbeskrivningen
LeifVerifierad köpare
för 2 år sedanFungersr bra, vackert utseende med kvistar, etc.
Hans SVerifierad köpare
för 5 år sedanLätt att lägga.
Jesper Verifierad köpare
för 5 år sedanVäldigt vackert golv o lätt att lägga med god kvalitet Ända åsikt jag har är att det står inte på hemsidan hur många års garanti golvet har
+ Bra kvalitet
- Information om garanti tid
Jan MÅrmarkVerifierad köpare
för 5 år sedanFint trä och lätt att lägga
Violetta RVerifierad köpare
för 5 år sedanBra kvalitet, snyggt golv, lätt att lägga
+ Bra kvalitet
Peter JVerifierad köpare
för 6 år sedanSnyggt och väldigt go känsla att gå på. Funkar fint med golvvärme också. Mycket nöjda.
+ Väldigt naturlig och skön yta. Micro fas gör brädorna extra go i skarvarna.
- Priset
JanaVerifierad köpare
för 6 år sedanEnkelt att lägga, uppenbart när brädorna hamnade ”rätt”. Vackert med skiftande färger med framträdande kvistar. Skönt att gå på, ej gladd utan strävt. Rekommenderas varmt!
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 310976 |
| Serie | Kährs Original |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Sortering | Lively |
| Längd | 2420 mm |
| Bredd | 187 mm |
| Tjocklek | 15 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Kollektion | Special Collection |
| Antal (m2/frp) | 2,72 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 6 st/frp |
| Fog | Woodloc 5S |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Produkttyp | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| Färg | Trä/natur |
| Tillverkarens Art.Nr. | 151N9LEK09KW240 |
| Certifiering | Svanenmärkt |
| EAN-nr | 7393969038348 |

