Parkettgolv Kährs Ek Tramonto Ek 1-Stav Oljad
Rek. pris 1 912 kr/m²
Pris/frp 3 941,28:-
1 449 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Ek Tramonto Ek 1-Stav Oljad
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 199 kr
Varumärke
KährsBeskrivning
Kährs ek tramonto är ett ek 1-stav oljat trägolv.
Sortering Dynamic/b>
Dessa golv är gjorda av brädor med kvistar och sprickor som ger dem ett både livligt och dramatiskt intryck men med varm karaktär. De finns i olika färgtoner.
Kollektion
Kährs introducerar stolt en kollektion av moderna rustika trägolv - Boardwalk-skollektionen. Golven har en borstad, hahandskrapad yta, Nuturoljad som lyfter fram träets struktur och ådring.
Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Dessa golv är gjorda av brädor med kvistar och sprickor som ger dem ett både livligt och dramatiskt intryck men med varm karaktär. De finns i olika färgtoner.
Kollektion
Kährs introducerar stolt en kollektion av moderna rustika trägolv - Boardwalk-skollektionen. Golven har en borstad, hahandskrapad yta, Nuturoljad som lyfter fram träets struktur och ådring.
Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 151NDMEK14KW240 |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Olja |
| Slitskikt | 3,8 mm |
| Tjocklek | 15 mm |
| Bredd | 187 mm |
| Nyans | Mörkt |
| Fog | Woodloc 5S |
| Sortering | Dynamic |
| Typ | Parkettgolv |
| Färg | Trä/natur |
| Serie | Kährs Supreme |
| Kollektion | Boardwalk Collection |
| Garanti | 30 år |
| Tillverkarens Art.Nr. | 151NDMEK14KW240 |
| Längd | 2400 mm |
| Antal | 6 st/frp |
| Antal | 2,72 m²/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| EAN-nr | 7393969046114 |


