Parkettgolv Nordic Floor Ek Grand Country Mattlackad 1-stav
Pris/frp 2 704,65:-
949 kr/m²30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Nordic Floor Grand Country 1-stav parkettgolv är ett snyggt parkettgolv som passar i alla hem. Detta snygga golv i ek är ett prisvärt 1-stavsgolv som håller bra i hemmiljöer.
Varumärke
Nordic FloorBeskrivning
Nordic Floor Grand Country 1-stav parkettgolv är ett snyggt parkettgolv som passar i alla hem. Detta snygga golv i ek är ett prisvärt 1-stavsgolv som håller bra i hemmiljöer.
Golvet är mattlackat vilket ger en känsla av ett oljat golv samtidigt som det har egenskaperna hos det lackade golvet. Det gör det slitstarkt och lättskött. Golvet kommer med 20 års garanti. Golvet läggs flytande och klickas enkelt ihop utan lim.
Varje förpackning innehåller delade brädor.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Varje förpackning innehåller delade brädor.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Egenskaper
| Varumärke | Nordic Floor |
| Art.Nr. | 299139 |
| Serie | Grand |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Längd | 2200 mm |
| Bredd | 260 mm |
| Tjocklek | 12,7 mm |
| Antal (m2/frp) | 2,85 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 6 st/frp |
| Fog | 5G |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Produkttyp | Parkettgolv |
| Nyans | Mörkt |
| Färg | Trä/natur |
| Slitskikt | 1,5 mm |
| EAN-nr | 6944234294122 |





