Parkettgolv NQD Oak Torekov
Pris/frp 2 029,80:-
995 kr/m²Se priset!
30 dagars prisgaranti

Oak Torekov
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Torekov är ett ekparkettgolv i ett klassiskt holländskt mönster. Ekens yta är rökt för att få en mörk och mustig karaktär. Varje lamell är hårt borstad för att skapa en rustik och äkta träkänsla. Resultatet är ett oerhört medvetet och elegant golv med ett unikt utseende som passar många olika inredningsstilar.
Varumärke
NQDBeskrivning
Torekov är ett ekparkettgolv i ett klassiskt holländskt mönster. Ekens yta är rökt för att få en mörk och mustig karaktär. Varje lamell är hårt borstad för att skapa en rustik och äkta träkänsla. Resultatet är ett oerhört medvetet och elegant golv med ett unikt utseende som passar många olika inredningsstilar.
Egenskaper
| Varumärke | NQD |
| Art.Nr. | 15JADME07OCAEXA |
| Serie | Exclusive Collection |
| Träslag | Ek |
| Ytbehandling | Hårdvaxolja |
| Längd | 1870 mm |
| Bredd | 270 mm |
| Tjocklek | 14 mm |
| Slitskikt | 3 mm |
| Antal (m2/frp) | 2,04 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 8 st/frp |
| Fog | Limfog |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Produkttyp | Parkettgolv |
| Nyans | Mörkt |
| Färg | Rökt Ek Mörkbrun |
| Kant | 4 sidor |
| EAN-nr | 7350088370957 |


