Parkettgolv Pergo Falster Arctic Ek 1-Stav
1 195 kr/m²Pris/frp 1 306,66:-
827 kr/m²Spara 31 %Kampanj
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Falster Arctic Ek 1-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Arctic Oak är en ljus, modern ekparkett med en mjölkvit ton. Den naturliga trädesignen med lätt accentuerade kvistar och ådringar ger golvet liv. Arctic Oak har en matt yta och en lätt borstad yta för ett naturligt och sofistikerat utseende. Falster har en smal plankstorlek och fasade kanter längs långsidan som ger ett modernt och luftigt intryck i små till medelstora rum. I större lokaler ger det ett livligare intryck. Falster har Stayclean+ skydd som håller ytan vattenbeständigt på ditt trägolv upp till 72 timmar. Denna unika funktion förhindrar också att smuts fastnar i skarvarna och trästrukturen, vilket håller golvet fräscht och gör det enkelt att rengöra.
Varumärke
PergoBeskrivning
Arctic Oak är en ljus, modern ekparkett med en mjölkvit ton. Den naturliga trädesignen med lätt accentuerade kvistar och ådringar ger golvet liv. Arctic Oak har en matt yta och en lätt borstad yta för ett naturligt och sofistikerat utseende. Falster har en smal plankstorlek och fasade kanter längs långsidan som ger ett modernt och luftigt intryck i små till medelstora rum. I större lokaler ger det ett livligare intryck. Falster har Stayclean+ skydd som håller ytan vattenbeständigt på ditt trägolv upp till 72 timmar. Denna unika funktion förhindrar också att smuts fastnar i skarvarna och trästrukturen, vilket håller golvet fräscht och gör det enkelt att rengöra.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Pergo |
| Art.Nr. | W1214-03572-3 |
| Serie | Falster |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Längd | 1820 mm |
| Bredd | 145 mm |
| Tjocklek | 13 mm |
| Slitskikt | 2,5 mm |
| Antal | 1,583 m²/frp |
| Antal | 6 st/frp |
| Fog | PerfectFold 3.0 |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| Yta | Stay Clean Technology |
| Färg | Trä/natur |
| Garanti | Livstid |
| Kant | Fasad |
| Montering | Klick |
| EAN-nr | 5401013660666 |







