Parkettgolv Pergo Falster Ranch Ek 1-Stav
Pris/frp 1 562,62:-
989 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Falster Ranch Ek 1-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 199 kr

Ranch Oak är en varm, naturlig ekparkett med en klassisk beige ton. Den naturliga trädesignen med accentuerade kvistar och ådringar ger detta golv ett livfullt utseende. Ranch Oak har en extra matt yta och en kraftigt borstad yta för ett obehandlat och rustikt utseende. Falster har en smal plankstorlek och fasade kanter längs långsidan som ger ett modernt och luftigt intryck i små till medelstora rum. I större lokaler ger det ett livligare intryck. Falster är ett Stayclean+ golv som gör ytan på ditt trägolv vattenbeständigt upp till 72 timmar. Detta unika skydd förhindrar också att smuts fastnar i skarvarna och trästrukturen, vilket håller golvet fräscht och gör det enkelt att rengöra.
Varumärke
PergoBeskrivning
Ranch Oak är en varm, naturlig ekparkett med en klassisk beige ton. Den naturliga trädesignen med accentuerade kvistar och ådringar ger detta golv ett livfullt utseende. Ranch Oak har en extra matt yta och en kraftigt borstad yta för ett obehandlat och rustikt utseende. Falster har en smal plankstorlek och fasade kanter längs långsidan som ger ett modernt och luftigt intryck i små till medelstora rum. I större lokaler ger det ett livligare intryck. Falster är ett Stayclean+ golv som gör ytan på ditt trägolv vattenbeständigt upp till 72 timmar. Detta unika skydd förhindrar också att smuts fastnar i skarvarna och trästrukturen, vilket håller golvet fräscht och gör det enkelt att rengöra.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Pergo |
| Art.Nr. | W1214-03097-3 |
| Serie | Falster |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Extra Mattlack |
| Längd | 1820 mm |
| Bredd | 145 mm |
| Tjocklek | 13 mm |
| Slitskikt | 2,5 mm |
| Antal | 1,583 m²/frp |
| Antal | 6 st/frp |
| Fog | PerfectFold 3.0 |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| Yta | Stay Clean Technology |
| Färg | Trä/natur |
| Garanti | Livstid |
| Kant | Fasad |
| Montering | Klick |
| EAN-nr | 5401013660697 |



