Parkettgolv Pergo Falster Saddle Brown Ek 1-Stav
899 kr/m²Pris/frp 1 136,02:-
719 kr/m²Spara 20 %Kampanjtom 31/5
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Falster Saddle Brown Ek 1-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 199 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Saddle brown oak är en varm, rustik ekparkett med en mörkbrun ton. Den naturliga trädesignen med accentuerade kvistar och ådringar ger detta golv ett livfullt utseende. Saddle brown oak har en extra matt yta och en kraftigt borstad yta för ett obehandlat och rustikt utseende. Falster har en smal plankstorlek och fasade kanter längs långsidan som ger ett modernt och luftigt intryck i små till medelstora rum. I större lokaler ger det ett livligare intryck. Falster är ett Stayclean+ golv som håller ytan på ditt trägolv vattenbeständigt upp till 72 timmar. Detta unika skydd förhindrar också att smuts fastnar i skarvarna och trästrukturen, vilket håller golvet fräscht och gör det enkelt att rengöra.
Varumärke
PergoBeskrivning
Saddle brown oak är en varm, rustik ekparkett med en mörkbrun ton. Den naturliga trädesignen med accentuerade kvistar och ådringar ger detta golv ett livfullt utseende. Saddle brown oak har en extra matt yta och en kraftigt borstad yta för ett obehandlat och rustikt utseende. Falster har en smal plankstorlek och fasade kanter längs långsidan som ger ett modernt och luftigt intryck i små till medelstora rum. I större lokaler ger det ett livligare intryck. Falster är ett Stayclean+ golv som håller ytan på ditt trägolv vattenbeständigt upp till 72 timmar. Detta unika skydd förhindrar också att smuts fastnar i skarvarna och trästrukturen, vilket håller golvet fräscht och gör det enkelt att rengöra.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Pergo |
| Art.Nr. | 521683 |
| Serie | Falster |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Extra Mattlack |
| Längd | 1820 mm |
| Bredd | 145 mm |
| Tjocklek | 13 mm |
| Slitskikt | 2,5 mm |
| Antal | 1,583 m²/frp |
| Antal | 6 st/frp |
| Fog | PerfectFold 3.0 |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| Yta | Stay Clean Technology |
| Färg | Trä/natur |
| Garanti | Livstid |
| Tillverkarens Art.Nr. | W1214-03797-3 |
| Kant | Fasad |
| Montering | Klick |
| EAN-nr | 5401013660703 |






