Parkettgolv Pergo Falster Spring Ek 1-Stav
Pris/frp 1 578,42:-
999 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Falster Spring Ek 1-Stav
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Spring Oak är en klassisk ekparkett med en naturligt beige ton. Den naturliga trädesignen med lätt accentuerade kvistar och ådringar ger golvet liv. Spring oak har en matt yta och lätt borstad yta för ett naturligt och sofistikerat utseende. Falster har en smal plankstorlek och fasade kanter längs långsidan som ger ett modernt och luftigt intryck i små till medelstora rum. I större lokaler ger det ett livligare intryck. Falster är ett Stayclean+ golv som håller ytan på ditt trägolv vattenbeständigt upp till 72 timmar. Detta unika skydd förhindrar också att smuts fastnar i skarvarna och trästrukturen, vilket håller golvet fräscht och gör det superenkelt att rengöra.
Varumärke
PergoBeskrivning
Spring Oak är en klassisk ekparkett med en naturligt beige ton. Den naturliga trädesignen med lätt accentuerade kvistar och ådringar ger golvet liv. Spring oak har en matt yta och lätt borstad yta för ett naturligt och sofistikerat utseende. Falster har en smal plankstorlek och fasade kanter längs långsidan som ger ett modernt och luftigt intryck i små till medelstora rum. I större lokaler ger det ett livligare intryck. Falster är ett Stayclean+ golv som håller ytan på ditt trägolv vattenbeständigt upp till 72 timmar. Detta unika skydd förhindrar också att smuts fastnar i skarvarna och trästrukturen, vilket håller golvet fräscht och gör det superenkelt att rengöra.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Pergo |
| Art.Nr. | 521680 |
| Serie | Falster |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Längd | 1820 mm |
| Bredd | 145 mm |
| Tjocklek | 13 mm |
| Slitskikt | 2,5 mm |
| Antal (m2/frp) | 1,583 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 6 st/frp |
| Fog | PerfectFold 3.0 |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Produkttyp | Parkettgolv |
| Yta | Stay Clean Technology |
| Färg | Trä/natur |
| Garanti | Livstid |
| Tillverkarens Art.Nr. | W1214-01741-3 |
| Kant | Fasad |
| Montering | Klick |
| EAN-nr | 5401013660680 |




