Parkettgolv Pergo Saltholm Vanilla Herringbone Ek Fiskben
Pris/frp 1 261,49:-
1 249 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Saltholm Vanilla Herringbone Ek Fiskben
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Vanilla Herringbone Oak är en ljusbeige, modern fiskbensmönstrad ekparkett. Den naturliga trädesignen med lätt accentuerade kvistar och ådringar ger golvet liv. Vanilla Herringbone Oak har en matt yta och en kraftigt borstad yta för ett naturligt rustikt utseende. Med sin generösa plankstorlek och fasningar på alla fyra sidor ger Saltholm ett trendigt uttryck. Saltholm kan installeras i klassiskt fiskbens- eller kvadratmönster. Saltholm har Stayclean skydd som gör golvet vattenavvisande och förhindrar att smuts fastnar i skarvarna och trästrukturen. Denna unika funktion håller golvet fräscht och gör det enkelt att rengöra.
Varumärke
PergoBeskrivning
Vanilla Herringbone Oak är en ljusbeige, modern fiskbensmönstrad ekparkett. Den naturliga trädesignen med lätt accentuerade kvistar och ådringar ger golvet liv. Vanilla Herringbone Oak har en matt yta och en kraftigt borstad yta för ett naturligt rustikt utseende. Med sin generösa plankstorlek och fasningar på alla fyra sidor ger Saltholm ett trendigt uttryck. Saltholm kan installeras i klassiskt fiskbens- eller kvadratmönster. Saltholm har Stayclean skydd som gör golvet vattenavvisande och förhindrar att smuts fastnar i skarvarna och trästrukturen. Denna unika funktion håller golvet fräscht och gör det enkelt att rengöra.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Pergo |
| Art.Nr. | W4167-06431 |
| Serie | Saltholm |
| Träslag | Ek |
| Mönster | Fiskben |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Längd | 580 mm |
| Bredd | 145 mm |
| Tjocklek | 13 mm |
| Slitskikt | 2,5 mm |
| Antal (m2/frp) | 1,009 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 12 st/frp |
| Fog | PerfectFold 3.0 |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Produkttyp | Parkettgolv |
| Yta | Stay Clean Technology |
| Färg | Trä/natur |
| Garanti | Livstid |
| Kant | Fasad |
| Montering | Klick |
| EAN-nr | 5401013659585 |




