Tarkett Parkettgolv Pure Ek Rustic Plank 7876957
Rek. pris 1 159 kr/m²
Pris/frp 1 795,46:-Lägsta totalpris 7 181,84:-
839 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Parkettgolv Pure Ek Rustic Plank 7876957
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
TarkettBeskrivning
Pure är en ödmjuk hyllning
till rent trä som ek, ask,
björk, bok, lönn och valnöt.
Här får ursprung, hållbarhetoch funktionalitet gå företrender och serien bjuderpå oförädlade mönster somnaturen själv har skapat dem.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
*På Tarketts produkter så kan vi dessvärre ej tillhandhålla provbitar.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
*På Tarketts produkter så kan vi dessvärre ej tillhandhålla provbitar.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Tarkett |
| Art.Nr. | 7876957 |
| Serie | Pure |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Sortering | Rustik |
| Längd | 2200 mm |
| Bredd | 162 mm |
| Tjocklek | 14 mm |
| Slitskikt | 3,6 mm |
| Antal (m2/frp) | 2,14 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 6 st/frp |
| Fog | 2-lock |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Produkttyp | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| Färg | Trä/natur |
| EAN-nr | 5902662052555 |


