Trägolv Kährs Avanti Lecco Ek, Mattlackerat 3-Stavs Parkettgolv
Pris/frp 1 957,34:-
574 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Avanti Lecco Ek, Mattlackerat 3-Stavs Parkettgolv
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 199 kr

Naturligt förekommande variationer i träets färg tillåts, från ljus till mörkbrun. Ytved förekommer. Produkten har medelstora, svarta kvistar. Kvistarna kan variera i storlek och antal.
Varumärke
KährsBeskrivning
Naturligt förekommande variationer i träets färg tillåts, från ljus till mörkbrun. Ytved förekommer. Produkten har medelstora, svarta kvistar. Kvistarna kan variera i storlek och antal.
Sortering Variation
Golven kännetecknas av diskreta variationer i ton och struktur med mindre kvistar. De bildar en klassisk bakgrund som framhäver den övriga inredningen.
I paketen förekommer start/stoppbräda. Golven levereras med baksidan av golvet uppåt, för att säkerställa att golvet inte repas eller skadas under transport.
Fördelar: Trägolv Kährs Avanti Lecco Ek, Mattlackerat 3-Stavs Parkettgolv
- Tål golvvärme
- Svanenmärkt certifiering
- 20 års garanti
Golven kännetecknas av diskreta variationer i ton och struktur med mindre kvistar. De bildar en klassisk bakgrund som framhäver den övriga inredningen.
I paketen förekommer start/stoppbräda. Golven levereras med baksidan av golvet uppåt, för att säkerställa att golvet inte repas eller skadas under transport.
Fördelar: Trägolv Kährs Avanti Lecco Ek, Mattlackerat 3-Stavs Parkettgolv
- Tål golvvärme
- Svanenmärkt certifiering
- 20 års garanti
Dokument
Recensioner
SebastianVerifierad köpare
för 7 månader sedanFörvånad över hur smidigt det var att lägga.
+ Enkelt, smidigt att lägga.
Christoffer OVerifierad köpare
för 2 år sedanDålig kvalitet, Usel kundtjänst
+ När produkten är monterad ser det bra ut
- Dålig kvalitet, håller dåligt ihop. Sämsta 3stavs ek jag monterat av ca 100
SvenVerifierad köpare
för 2 år sedanGolvet blev superfint och kunden är jättenöjd!
Martin BVerifierad köpare
för 2 år sedanSnyggt och lättlagt. Litet tunnare slitskikt än en del andra golv men hur ofta slipar man om golvet?
+ Bra pris
- Kan bara slipas om ett fåtal gånger.
Mona OVerifierad köpare
för 4 år sedanSnyggt, neutralt och smidig att montera
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 496098 |
| Serie | Kährs Avanti |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 3-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Sortering | Variation |
| Längd | 2226 mm |
| Bredd | 188 mm |
| Tjocklek | 13 mm |
| Kollektion | Tres Collection |
| Antal | 3,4 m²/frp |
| Antal | 8 st/frp |
| Fog | 5G |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| Färg | Trä/natur |
| Slitskikt | 2,5 mm |
| Garanti | 20 år |
| Tillverkarens Art.Nr. | 133NABEK15KW226 |
| Certifiering | Svanenmärkt |
| EAN-nr | 7393969304764 |

