Trägolv Kährs Ek Mist, Ultramattlackat 3-Stav Parkettgolv
Rek. pris 1 134 kr/m²
Pris/frp 2 266,89:-
779 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Ek Mist, Ultramattlackat 3-Stav Parkettgolv
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Ek Mist är en borstad, pigmenterad 3-stav i en dimmig, transparent vit nyans som låter träets ådring lysa igenom. Varje bräda har borstats noggrant för att locka fram nyanserna i träet. Den ultramatta ytan minimerar ljusets reflektioner och låter färg och känsla hos golvet komma till sin fulla rätt samtidigt som träet skyddas från dagligt slitage.
Varumärke
KährsBeskrivning
Ek Mist är en borstad, pigmenterad 3-stav i en dimmig, transparent vit nyans som låter träets ådring lysa igenom. Varje bräda har borstats noggrant för att locka fram nyanserna i träet. Den ultramatta ytan minimerar ljusets reflektioner och låter färg och känsla hos golvet komma till sin fulla rätt samtidigt som träet skyddas från dagligt slitage.
Sortering Variationbr>Golven kännetecknas av diskreta variationer i ton och struktur med mindre kvistar. De bildar en klassisk bakgrund som framhäver den övriga inredningen.
I paketen förekommer start/stoppbräda. Golven levereras med baksidan av golvet uppåt, för att säkerställa att golvet inte repas eller skadas under transport.
OBS! Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Fördelar: Trägolv Kährs Ek Mist, Ultramattlackat 3-Stav Parkettgolv
- Tål golvvärme
- Svanenmärkt certifiering
- 30 års garanti
I paketen förekommer start/stoppbräda. Golven levereras med baksidan av golvet uppåt, för att säkerställa att golvet inte repas eller skadas under transport.
OBS! Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Fördelar: Trägolv Kährs Ek Mist, Ultramattlackat 3-Stav Parkettgolv
- Tål golvvärme
- Svanenmärkt certifiering
- 30 års garanti
Dokument
Recensioner
Ebbe JVerifierad köpare
för 4 år sedanDåliga kortskarvar, förvånat på ett kvalitetsgoöv från Kärhs
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 299000 |
| Serie | Kährs Original |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 3-Stav |
| Ytbehandling | Ultramatt Lack |
| Sortering | Variation |
| Längd | 2423 mm |
| Bredd | 200 mm |
| Tjocklek | 15 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Kollektion | Lumen Collection |
| Antal (m2/frp) | 2,91 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 6 st/frp |
| Fog | Woodloc 5S |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Produkttyp | Parkettgolv |
| Yta | Borstad |
| Nyans | Ljust |
| Färg | Trä/natur |
| Garanti | 30 år |
| Tillverkarens Art.Nr. | 153N3BEKC4KW240 |
| Certifiering | Svanenmärkt |
| EAN-nr | 7393969044264 |


