Trägolv Kährs Original Verona, Mattlackat 2-Stavs Parkettgolv
Rek. pris 1 080 kr/m²
Pris/frp 2 022,45:-
695 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Original Verona, Mattlackat 2-Stavs Parkettgolv
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Trägolv Kährs Verona Mattlackad Ek 2-stav är ett mattlackat 2-stavsgolv med Ekens naturliga färgvariationer. Kährs Verona innehåller mindre kvistar. Ytskiktet är 3,5 mm tjockt, vilket innebär att Kährs Original kan slipas 3-4 gånger, så att det håller i flera generationer.
Varumärke
KährsBeskrivning
Trägolv Kährs Verona Mattlackad Ek 2-stav är ett mattlackat 2-stavsgolv med Ekens naturliga färgvariationer. Kährs Verona innehåller mindre kvistar. Ytskiktet är 3,5 mm tjockt, vilket innebär att Kährs Original kan slipas 3-4 gånger, så att det håller i flera generationer.
Kährs trägolv Verona ingår i kollektionen European Naturals Collection är det mångfasetterande kontinentala, det livliga, bredden av Europa. Kährs golv tillverkas enligt Kährs patenterade lamellparketteknik med tre skikt som har en sammanlagd tjocklek på 15 mm. Kährs trägolv från serien Original med tjocklek 15 mm har 30 års garanti. I paketen förekommer start/stoppbräda.
Färgförändring
Får en gulare ljusbrun färg.
Sortering Variation
Golven kännetecknas av diskreta variationer i ton och struktur med mindre kvistar. De bildar en klassisk bakgrund som framhäver den övriga inredningen.
Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Fördelar: Trägolv Kährs Original Verona, Mattlackat 2-Stavs Parkettgolv
- Tål golvvärme
- Svanenmärkt för hållbarhet
- 30 års garanti
Färgförändring
Får en gulare ljusbrun färg.
Sortering Variation
Golven kännetecknas av diskreta variationer i ton och struktur med mindre kvistar. De bildar en klassisk bakgrund som framhäver den övriga inredningen.
Tänk även på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Fördelar: Trägolv Kährs Original Verona, Mattlackat 2-Stavs Parkettgolv
- Tål golvvärme
- Svanenmärkt för hållbarhet
- 30 års garanti
Dokument
Recensioner
Elin TVerifierad köpare
för 2 månader sedanBengtVerifierad köpare
för 4 månader sedanKährs har en enastående kvalitet
+ Toppenkvalite, mycket bra
- Finns inte
Ingrid HVerifierad köpare
för 4 månader sedanGunilla CVerifierad köpare
för 1 år sedanElegant och snyggt golv.
Mikael PVerifierad köpare
för 1 år sedanFint golv av hög kvalitet. Har lagt det i omgångar i samtliga husets rum de senaste sex åren.
Christer AVerifierad köpare
för 2 år sedanHelhetsupplevelsen av köpet
+ Lätt att lägga golvet
- Inget
Maria GVerifierad köpare
för 2 år sedanMycket snyggt golv.
LiselottVerifierad köpare
för 4 år sedanSnyggt, välgjort, de olika träbitarna harmonierar i färg med varandra.
+ Lättlagd
RolfVerifierad köpare
för 4 år sedanLätt att lägga.
MarieVerifierad köpare
för 5 år sedanSnyggt och lätt att lägga in
Susanne FVerifierad köpare
för 5 år sedanMycket snyggt golv!
Martin PVerifierad köpare
för 5 år sedanEtt riktigt fint och rejält parkettgolv. Kul med 2 stav, inte lika vanligt som 3 och ger ett lite mindre rörigt intryck.
+ Bra kvalité.
- Hade lite problem med deras s-loc ibland.
Matti KVerifierad köpare
för 6 år sedanBeritVerifierad köpare
för 6 år sedanMycket nöjd med golvet i vårt sovrum, lätt att lägga in.
Erik HVerifierad köpare
för 6 år sedanMycket fint golv med sin matta yta. Enkelt att lägga dessutom.
Enzo SVerifierad köpare
för 7 år sedanVackert och lätt att lägga
Stig R LVerifierad köpare
för 7 år sedanLättlagt och snyggt.
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
| Art.Nr. | 311025 |
| Serie | Kährs Original |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 2-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Sortering | Variation |
| Längd | 2423 mm |
| Bredd | 200 mm |
| Tjocklek | 15 mm |
| Slitskikt | 3,5 mm |
| Kollektion | European Naturals Collection |
| Antal | 2,91 m²/frp |
| Antal | 6 st/frp |
| Fog | Woodloc 5S |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Typ | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| Färg | Trä/natur |
| Garanti | 30 år |
| Tillverkarens Art.Nr. | 152N38EK09KW |
| Certifiering | Svanenmärkt |
| EAN-nr | 7393969105453 |



