Trägolv Tarkett Shade Oak Northern White Ek, Mattlackat 3-Stavs Parkettgolv

Shade Oak Northern White Ek, Mattlackat 3-Stavs Parkettgolv

Beskrivning
Shade serien har behandlats med Proteco lack eller Proteco Natura matt lack vilket ger ett golv som är väl skyddat motslitage och microrepor. Shade serien på 13mm har ett slitskikt på 3,5mm vilket gör att det kan slipas om 3-4gånger. Tillsammans ger det ett golv med mycket lång livslängd. Proteco lack gör golvet också lättskött. Självklart har golvet också ett mycket lättlagt men stabilt mekaniskt låssystem.
Tänk på att färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
*På Tarketts produkter så kan vi dessvärre ej tillhandhålla provbitar.
Fördelar: Trägolv Tarkett Shade Oak Northern White Ek, Mattlackat 3-Stavs Parkettgolv
- Lång livslängd tack vare Proteco lack
- Lättlagt med stabilt låssystem
- Tåligt och vackert för nordiskt klimat
Recensioner
Perfekt. Enkel att lägga. Vart som beskrivningen
Lätt att lägga och mycket snyggt.
Egenskaper
| Varumärke | Tarkett |
| Art.Nr. | 41025001 |
| Serie | Shade |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 3-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Längd | 2281 mm |
| Bredd | 194 mm |
| Tjocklek | 13 mm |
| Slitskikt | 2,5 mm |
| Antal | 2,66 m²/frp |
| Fog | 2-lock |
| Typ | Parkettgolv |
| Nyans | Ljust |
| Färg | Vit |
| EAN-nr | 7392662100000 |
