
Kakel Arredo Metro Biselado Matt Svart 7,5x15 cm
FRI FRAKT
Pris/frp 448,12:-
659 kr/m²30 dagars prisgaranti

Metro Biselado Matt Svart 7,5x15 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fri frakt!

Kakel Metro Biselado Svart med fasade kanter. Fasade kakelplattor är idag bland det mest populära kakel att sätta i framför allt kök. Kakel Biselado kommer från det spanska företaget Ceramicas Vilar Albaro. Det är gjort av spansk rödlera och just denna platta har en vacker svart färg med en matt yta.
Varumärke
ArredoBeskrivning
Kakel Metro Biselado Svart med fasade kanter. Fasade kakelplattor är idag bland det mest populära kakel att sätta i framför allt kök. Kakel Biselado kommer från det spanska företaget Ceramicas Vilar Albaro. Det är gjort av spansk rödlera och just denna platta har en vacker svart färg med en matt yta.
Recensioner
MariaVerifierad köpare
för 1 år sedanAnita KVerifierad köpare
för 6 år sedanJättefint kakel med fin matt yta
Joakim VVerifierad köpare
för 8 år sedanFint kakel till bra pris!
Egenskaper
| Varumärke | Arredo |
| Art.Nr. | 254959 |
| Mönster | Fasad |
| Mått | 7,5x15 cm |
| Färg | Svart |
| Tjocklek | 7,5 mm |
| Bredd | 7,5 cm |
| Längd | 15 cm |
| Storlek | 7,5x15 cm |
| Antal | 0,68 m²/frp |
| Antal | 60 st/frp |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Kakel |
| Sättyta | Enbart Vägg |
| Kant | Rund |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | Biselado |
| Användningsområde | Inomhus |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Nej |



