
Kakel Konradssons Rural Svart Blank 7,5x30 cm
FRI FRAKT
694 kr/m²
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Rural Svart Blank 7,5x30 cm
694 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Rural är en kakelserie som andas tradition. Ytan är något vågig vilket ger karaktär och en lantlig touch. Rural kan sättas både rakt eller klassiskt omlott i halvförband.
Varumärke
KonradssonsBeskrivning
Rural är en kakelserie som andas tradition. Ytan är något vågig vilket ger karaktär och en lantlig touch. Rural kan sättas både rakt eller klassiskt omlott i halvförband.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Egenskaper
| Varumärke | Konradssons |
| Art.Nr. | 8929 |
| Mönster | Enfärgad |
| Mått | 7,5x30 cm |
| Färg | Svart |
| Tjocklek | 8 mm |
| Bredd | 7,5 cm |
| Längd | 30 cm |
| Storlek | 7,5x30 cm |
| Antal | 0,99 m²/frp |
| Antal | 44 st/frp |
| Tål Golvvärme | Nej |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Kakel |
| Sättyta | Enbart Vägg |
| Kant | Rundad |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | Rural |
| Användningsområde | Inomhus |
| Yta | Blank |
| Frostsäker | Nej |
| EAN-nr | 7340137334269 |
