Klinker Arredo Gres Kallisto K3 Cream Vit 30x30 cm Trappnos
39 kr
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Gres Kallisto är en väldigt slittålig klinkerplatta som passar utmärkt för miljöer med hårt slitage.
Varumärke
ArredoBeskrivning
Gres Kallisto är en väldigt slittålig klinkerplatta som passar utmärkt för miljöer med hårt slitage.
Granitkeramik har alla egenskaper som krävs i miljöer med hårt slitage, men är samtidigt vacker nog för att pryda sin plats i hemmet. Plattan är lättskött, tålig och kan användas överallt då den även är perfekt som golv i offentliga miljöer. Behandlas med sealer för enklare underhåll.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Beakta att plattan kan se något annorlunda ut i verkligheten då bildkvaliteten skiljer sig mycket från skärm till skärm. Eventuella reklamationer görs innan montering, reklamationer efter montering godkänns ej. Tänk även på att lägga till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
OBS! Detta klinker säljs per platta.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Beakta att plattan kan se något annorlunda ut i verkligheten då bildkvaliteten skiljer sig mycket från skärm till skärm. Eventuella reklamationer görs innan montering, reklamationer efter montering godkänns ej. Tänk även på att lägga till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
OBS! Detta klinker säljs per platta.
Egenskaper
| Varumärke | Arredo |
| Art.Nr. | 265959 |
| Mönster | Enfärgad |
| Färg | Vit |
| Mått | 30x30 cm |
| Tjocklek | 7 mm |
| Bredd | 30 cm |
| Längd | 30 cm |
| Storlek | 30x30 cm |
| Antal (m2/frp) | 1,32 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 1 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Kvadratisk |
| Produkttyp | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Kant | Rak |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | Gres Kallisto |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| EAN-nr | 7340072806906 |
