
Klinker Arredo Quartz Brun 10x10 cm
Pris/frp 171,84:-
179 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Quartz Brun 10x10 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Klinker Quartz. Tidlös platta i fyra sobra färger. Oändliga kombinationsmöjligheter tack vare ett stort antal format.
Varumärke
ArredoBeskrivning
Klinker Quartz. Tidlös platta i fyra sobra färger. Oändliga kombinationsmöjligheter tack vare ett stort antal format.
Granitkeramik är en keramisk platta gjord av lera, men med stenens hårdhet och tålighet. Granitkeramik har mycket låg vattenabsorption och är frostbeständig, vilket gör att den går att lägga såväl ute som inne, både på väggar och golv. Vackert, slitstarkt och lätt att hålla rent.
Recensioner
Irene LVerifierad köpare
för 1 år sedanSnygga plattor. Men de satt inte ihop med nät under, utan var packade styckvis. Det gjorde att det tog mycket längre tid för plattläggaren. Borde framgå tydligare.
Egenskaper
| Varumärke | Arredo |
| Art.Nr. | 255179 |
| Mönster | Sten/betong |
| Färg | Brun |
| Mått | 10x10 cm |
| Bredd | 10 cm |
| Längd | 10 cm |
| Storlek | 10x10 cm |
| Antal (m2/frp) | 0,96 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 96 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Kvadratisk |
| Produkttyp | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Kant | Rak |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | Quartz |
| Antal | 100 st/m2 |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |





