
Klinker Bricmate J1515 Norrvange Grey 15x15 cm
FRI FRAKT
1 267,31 kr/m²Pris/frp 629:-
1 210 kr/m²Sänkt pris!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

J Norrvange Grey är en frostsäker granitkeramik inspirerad av den gotländska kalkstenen med samma namn. J Norrvange grey varierar i nyans och mönster vilket ger en levande kalkstenskänsla.
Varumärke
BricmateBeskrivning
J Norrvange Grey är en frostsäker granitkeramik inspirerad av den gotländska kalkstenen med samma namn. J Norrvange grey varierar i nyans och mönster vilket ger en levande kalkstenskänsla.
Observera att en bildskärm inte alltid kan återge en kakelplattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Tänk på att lägga till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Egenskaper
| Varumärke | Bricmate |
| Art.Nr. | 36604 |
| Mönster | Kalksten |
| Mått | 14,7x14,7 cm |
| Färg | Grå |
| Bredd | 14,7 cm |
| Längd | 14,7 cm |
| Storlek | 15x15 cm |
| Antal | 0,52 m²/frp |
| Antal | 24 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Kvadratisk |
| Typ | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Kant | Rak |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | J Norrvange |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| EAN-nr | 8435505608086 |




