
Klinker Bricmate M33 Kolmården 30x30 cm
FRI FRAKT
Rek. pris 1 229 kr/m²
860 kr/m²Pris/frp 841,32:-
779 kr/m²Sänkt pris!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

M33 Kolmården 30x30 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Hela M serien är en rakskuren och frostsäker granitkeramik för både golv & vägg. Granitkeramik är mycket och tåligt och optimalt vid installation på golv. M Kolmården är en granitkeramik inspirerad av den klassiska svenska marmorn med samma namn som brutits i Östergötland i århundraden. Serien har en matt yta och varierar likt marmorn i mönster och nyans från grönsvarta partier till ljusgröna och grå skiftningar. Variationer i färg & mönster förekommer. Finns även som list och trappsteg.
Varumärke
BricmateBeskrivning
Hela M serien är en rakskuren och frostsäker granitkeramik för både golv & vägg. Granitkeramik är mycket och tåligt och optimalt vid installation på golv. M Kolmården är en granitkeramik inspirerad av den klassiska svenska marmorn med samma namn som brutits i Östergötland i århundraden. Serien har en matt yta och varierar likt marmorn i mönster och nyans från grönsvarta partier till ljusgröna och grå skiftningar. Variationer i färg & mönster förekommer. Finns även som list och trappsteg.
Observera att en bildskärm inte alltid kan återge en kakelplattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Tänk på att lägga till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Varuprover skickas i 15x15 cm format för den valda färgen
Varuprover skickas i 15x15 cm format för den valda färgen
Egenskaper
| Varumärke | Bricmate |
| Art.Nr. | 477652 |
| Mönster | Marmor |
| Färg | Grön |
| Mått | 30x30 cm |
| Bredd | 29,7 cm |
| Längd | 29,7 cm |
| Storlek | 30x30 cm |
| Antal (m2/frp) | 1,08 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 12 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Kvadratisk |
| Produkttyp | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Kant | Rak |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Yta | Matt |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | M Kolmården |
| Tillverkarens Art.Nr. | 38104 |
| Frostsäker | Ja |
| EAN-nr | 7340180902231 |





