Klinker Bricmate M36 Glanshammar Matt 60x30 cm
FRI FRAKT
927,78 kr/m²Pris/frp 850:-
675 kr/m²Spara 27 %Kampanj23 tim kvar!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

M36 Glanshammar Matt 60x30 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fri frakt!
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

M Glanshammar Matt är en granitkeramik i ljus varm ton. Inspirerad av den ikoniska svenska Ekebergsmarmorn som bryts i Glanshammar utanför Örebro. Ekeberg är en elegant, klassisk och exklusiv sten som har kallats svensk Carraramarmor
Serien M Glanshammar i granitkeramik har en ljus varm ton med inslag av mörkare vener och sammetslen yta.
Varumärke
BricmateBeskrivning
M Glanshammar Matt är en granitkeramik i ljus varm ton. Inspirerad av den ikoniska svenska Ekebergsmarmorn som bryts i Glanshammar utanför Örebro. Ekeberg är en elegant, klassisk och exklusiv sten som har kallats svensk Carraramarmor
Serien M Glanshammar i granitkeramik har en ljus varm ton med inslag av mörkare vener och sammetslen yta.
Observera att en bildskärm inte alltid kan återge en kakelplattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Tänk på att lägga till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Egenskaper
| Varumärke | Bricmate |
| Art.Nr. | 37922 |
| Mönster | Marmor |
| Längd | 30 cm |
| Bredd | 60 cm |
| Färg | Vit |
| Mått | 60x30 cm |
| Nominellt Mått | 29,6x59,5 cm |
| Tjocklek | 9 mm |
| Storlek | 60x30 cm |
| Antal | 1,26 m²/frp |
| Antal | 7 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Kvadratisk |
| Typ | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Kant | Rak |
| Serie | M Glanshammar |
| Frostsäker | Ja |
| Yta | Matt |
| Åtgång | + 10% |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |







