
Klinker Bricmate M66 Glanshammar White Honed 60x60 cm
FRI FRAKT
Rek. pris 1 349 kr/m²
944 kr/m²Pris/frp 999:-
925 kr/m²Sänkt pris!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

M66 Glanshammar White Honed 60x60 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

M Glanshammar White Honed är en slipad granitkeramik i ljusgrå ton. Inspirerad av den ikoniska svenska Ekebergsmarmorn som bryts i Glanshammar utanför Örebro. Ekeberg är en elegant, klassisk och exklusiv sten som har kallats svensk Carraramarmor.
M Glanshammar White har inslag av mörkare grå vener och har en slipad ljust vitgrå yta. Passar vägg & golv.
Varumärke
BricmateBeskrivning
M Glanshammar White Honed är en slipad granitkeramik i ljusgrå ton. Inspirerad av den ikoniska svenska Ekebergsmarmorn som bryts i Glanshammar utanför Örebro. Ekeberg är en elegant, klassisk och exklusiv sten som har kallats svensk Carraramarmor.
M Glanshammar White har inslag av mörkare grå vener och har en slipad ljust vitgrå yta. Passar vägg & golv.
Observera att en bildskärm inte alltid kan återge en kakelplattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Tänk på att lägga till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Egenskaper
| Varumärke | Bricmate |
| Art.Nr. | 485724 |
| Mönster | Marmor |
| Färg | Vit |
| Mått | 60x60 cm |
| Nominellt Mått | 59,5x59,5 cm |
| Tjocklek | 9 mm |
| Bredd | 60 cm |
| Längd | 60 cm |
| Storlek | 60x60 cm |
| Antal (m2/frp) | 1,08 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 3 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Kvadratisk |
| Produkttyp | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Kant | Rak |
| Tjocklek | 9 cm |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Yta | Blank |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | M Glanshammar |
| Tillverkarens Art.Nr. | 38201 |
| Frostsäker | Ja |
| EAN-nr | 7340180904143 |




