
Klinker Konradssons Color 2 Darkgrey Mörkgrå Matt 10x10 cm
FRI FRAKT
889 kr/m²
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Klinker Konradssons Color 2 Darkgrey Mörkgrå Matt 10x10 cm
889 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
Konradssons KakelBeskrivning
En enfärgad klinker som kan sättas på golv som vägg.
Finns i färgerna vit, svart, antracit och mörkgrå. Plattorna är släta och matta och kan sättas inomhus i valfritt rum såsom badrum, kök, tvättstuga och hall. Använd en färg eller mixa plattorna efter smak, kanske till ett vackert schackrutigt golv. Tänk på att ange eventuell mönsterläggning vid ordertillfället.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Konradssons Kakel |
| Art.Nr. | 1927 |
| Mönster | Enfärgad |
| Färg | Grå |
| Mått | 10x10 cm |
| Tjocklek | 7 mm |
| Bredd | 10 cm |
| Längd | 10 cm |
| Storlek | 9,7x9,7 cm |
| Antal (m2/frp) | 1 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 11 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Kvadratisk |
| Produkttyp | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Nätstorlek | 29,7x29,7 cm |
| Serie | Color 2 |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| EAN-nr | 7340137310331 |

