
Klinker Konradssons G Nero Matt 9,8x9,8 cm
FRI FRAKT
1 234 kr/m²
Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Klinker Konradssons G Nero Matt 9,8x9,8 cm
1 234 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

G Nero Matt ingår i Konradssons Kakels Kulörkoncept för golv och vägg. Det är ett komplett koncept som består av 18 kulörer, innehållandes både blankt och matt kakel samt klinker och granitkeramik.
Varumärke
Konradssons KakelBeskrivning
G Nero Matt ingår i Konradssons Kakels Kulörkoncept för golv och vägg. Det är ett komplett koncept som består av 18 kulörer, innehållandes både blankt och matt kakel samt klinker och granitkeramik.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Egenskaper
| Varumärke | Konradssons Kakel |
| Art.Nr. | 52061 |
| Mönster | Enfärgad |
| Färg | Svart |
| Mått | 9,8x9,8 cm |
| Tjocklek | 7 mm |
| Bredd | 9,8 cm |
| Längd | 9,8 cm |
| Storlek | 9,8x9,8 cm |
| Antal (m2/frp) | 1 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 100 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Kvadratisk |
| Produkttyp | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Kant | Rundad |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | Kulörkoncept Golv |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| EAN-nr | 7340137321337 |
