
Klinker Konradssons Granit Uni grå 19,8x19,8 cm
FRI FRAKT
799 kr/m²
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Klinker Konradssons Granit Uni grå 19,8x19,8 cm
799 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
Konradssons KakelBeskrivning
Klinker för golv och vägg. Frostsäker.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Egenskaper
| Varumärke | Konradssons Kakel |
| Art.Nr. | 8904 |
| Mönster | Granit |
| Färg | Grå |
| Mått | 19,8x19,8 cm |
| Tjocklek | 9 mm |
| Bredd | 19,8 cm |
| Längd | 19,8 cm |
| Storlek | 19,8x19,8 cm |
| Antal (m2/frp) | 1 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 25 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Kvadratisk |
| Produkttyp | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Kant | Rundad |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | Granit |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| EAN-nr | 7340137321733 |



