
Klinker Konradssons Granito Arkansas Grå Naturale 20x20 cm
FRI FRAKT
Pris/frp 766,80:-
639 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Klinker Konradssons Granito Arkansas Grå Naturale 20x20 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
Konradssons KakelBeskrivning
Granito är en serie frosttålig klinker (grantikeramik).
Finns i färgerna vit, beige, rosa, rosso, grå och mörkgrå, med en småprickig effekt. Ytan är slät, men plattorna finns också som beställningsvara med andra ytstrukturer. Serien klarar tufft slitage och är därför extra lämpad för till exempel garage, trapphus, förråd, restaurangkök och i andra offentliga miljöer. Granito är en levande serie, för alla tänkbara utrymmen i hemmet. Tänk på att ange eventuell mönsterläggning vid ordertillfället.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Konradssons Kakel |
| Art.Nr. | 8164 |
| Mönster | Sten/Betong |
| Färg | Grå |
| Mått | 20x20 cm |
| Tjocklek | 9 mm |
| Bredd | 20 cm |
| Längd | 20 cm |
| Storlek | 20x20 cm |
| Antal (m2/frp) | 1,2 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 30 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Kvadratisk |
| Produkttyp | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | Granito |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| EAN-nr | 7340137309311 |


