
Klinker Konradssons Hexagon Grigio Chiaro 15x17,1 cm
FRI FRAKT
Pris/frp 727:-
1 454 kr/m²Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Hexagon Grigio Chiaro 15x17,1 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En formstark keramikserie med ett grafiskt uttryck. Hexagon finns i flera färger som med fördel går att kombinera. Använd en avvikande fogfärg för att förstärka mönstret eller en i samma ton för att dämpa.
Varumärke
KonradssonsBeskrivning
En formstark keramikserie med ett grafiskt uttryck. Hexagon finns i flera färger som med fördel går att kombinera. Använd en avvikande fogfärg för att förstärka mönstret eller en i samma ton för att dämpa.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Egenskaper
| Varumärke | Konradssons |
| Art.Nr. | 3912 |
| Mönster | Enfärgad |
| Färg | Grå |
| Mått | 15x17,1 cm |
| Tjocklek | 8 mm |
| Storlek | 15x17,1 cm |
| Antal | 0,5 m2/frp |
| Antal | 25 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Hexagon |
| Typ | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Kant | Rundad |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | Hexagon |
| Yta | Matt |
| Användningsområde | Inomhus |
| Frostsäker | Ja |
| EAN-nr | 7340137332296 |

