
Klinker Konradssons Malecon Black Hörn 20x10x10 cm
FRI FRAKT
195 kr
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Malecon Black Hörn 20x10x10 cm
195 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Svart väggtegel som ger en rustik känsla. Väggteglet kan användas både inne och ute. Observera att hörn i väggtegel säljs styckvis.
Varumärke
KonradssonsBeskrivning
Svart väggtegel som ger en rustik känsla. Väggteglet kan användas både inne och ute. Observera att hörn i väggtegel säljs styckvis.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Egenskaper
| Varumärke | Konradssons |
| Art.Nr. | 6704 |
| Mönster | Tegel |
| Färg | Svart |
| Mått | 20x10x10 cm |
| Tjocklek | 15 mm |
| Storlek | 20x10x10 cm |
| Antal | 10 st/frp |
| Tål Golvvärme | Nej |
| Form | Oregelbunden |
| Typ | Klinker |
| Sättyta | Enbart Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | Väggtegel |
| Yta | Struktur |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Frostsäker | Ja |
| EAN-nr | 7340137317477 |
