
Klinker Konradssons Panarea Grey Grå Hexagon
FRI FRAKT
Pris/frp 4 027,68:-
5 594 kr/m²Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Panarea Grey Grå Hexagon
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
KonradssonsBeskrivning
Med känsla av ett slitet scengolv.
Panarea är en mycket tålig och frostsäker klinkerserie, vilket innebär att du kan sätta den såväl inomhus som utomhus, på golv som på vägg. Serien kommer i sex olika format i färgerna grått och svart. Ytan är matt och ger med plattornas skiftningar ett rustikt och naturtroget intryck.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Konradssons |
| Art.Nr. | 7204 |
| Mönster | Sten/betong |
| Färg | Grå |
| Tjocklek | 9,5 mm |
| Storlek | 26,7x29,3 cm |
| Antal | 0,72 m2/frp |
| Antal | 8 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Hexagon |
| Typ | Mosaik |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | Panarea |
| Yta | Matt |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Frostsäker | Ja |
| Nätstorlek | 26,7x29,3 cm |
| EAN-nr | 7340137317279 |

