
Klinker Konradssons Stones Grå Grey 30x60 cm
FRI FRAKT
Pris/frp 874,44:-
694 kr/m²Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Klinker Konradssons Stones Grå Grey 30x60 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
Konradssons KakelBeskrivning
Frostsäker och mycket tålig.
Stones är en serie granitkeramik, som fungerar lika bra på golv som på vägg, inomhus som utomhus. Serien kommer i tre olika format och har en matt yta inspirerad av skandinavisk sten. Stones är en mycket tacksam serie, som passar i de allra flesta stilar.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Konradssons Kakel |
| Art.Nr. | 6852 |
| Mönster | Sten/Betong |
| Färg | Grå |
| Mått | 30x60 cm |
| Tjocklek | 10 mm |
| Bredd | 30 cm |
| Längd | 60 cm |
| Storlek | 30x60 cm |
| Antal (m2/frp) | 1,26 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 7 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Rektangulär |
| Produkttyp | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |
| EAN-nr | 7340137316852 |



