
Klinker Konradssons Varadero Vulcano 20-30-50x10 cm
FRI FRAKT
Pris/frp 1 149,50:-
2 299 kr/m²Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Klinker Konradssons Varadero Vulcano 20-30-50x10 cm
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Grått väggtegel som ger en rustik känsla. Väggteglet kan användas både inne och ute, t.ex. som en fondvägg eller mur. Väggteglet är tillverkat i lättbetong. Observera att produkten säljs i hel förpackning om 0,5 m².
Mått: 20-30-50x10 cm
Varumärke
Konradssons KakelBeskrivning
Grått väggtegel som ger en rustik känsla. Väggteglet kan användas både inne och ute, t.ex. som en fondvägg eller mur. Väggteglet är tillverkat i lättbetong. Observera att produkten säljs i hel förpackning om 0,5 m².
Mått: 20-30-50x10 cm
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Egenskaper
| Varumärke | Konradssons Kakel |
| Art.Nr. | 6697 |
| Mönster | Tegel |
| Färg | Grå |
| Mått | 50x10 cm |
| Tjocklek | 25 mm |
| Bredd | 50 cm |
| Längd | 10 cm |
| Storlek | 50x10 cm |
| Antal (m2/frp) | 0,5 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 1 st/frp |
| Tål Golvvärme | Nej |
| Form | Rektangulär |
| Produkttyp | Klinker |
| Sättyta | Enbart Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Serie | Väggtegel |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Yta | Struktur |
| Frostsäker | Ja |
| EAN-nr | 7340137317392 |

