
Klinker Lhådös Heaven 60x60 cm Svart
FRI FRAKT
599 kr/m²Pris/frp 603,36:-
419 kr/m²Spara 30 %Kampanj
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
30 dagars prisgaranti

Heaven 60x60 cm Svart
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Heaven är en granitkeramik med marmorerat mönster. Den tidlösa och klassiska stilen som marmor ger skapar en elegant känsla till många olika ytor. Den glaserade ytan ger en lyxig effekt och framhäver marmoreringen. Blank yta, finns i 2 olika storlekar och 4 olika färger.
Varumärke
LhådösBeskrivning
Heaven är en granitkeramik med marmorerat mönster. Den tidlösa och klassiska stilen som marmor ger skapar en elegant känsla till många olika ytor. Den glaserade ytan ger en lyxig effekt och framhäver marmoreringen. Blank yta, finns i 2 olika storlekar och 4 olika färger.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Tänk även på att en bildskärm inte alltid kan återge en plattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Lägg till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Egenskaper
| Varumärke | Lhådös |
| Art.Nr. | 57520 |
| Mönster | Marmor |
| Färg | Svart |
| Mått | 60x60 cm |
| Tjocklek | 10 mm |
| Bredd | 60 cm |
| Längd | 60 cm |
| Storlek | 60x60 cm |
| Antal (m2/frp) | 1,44 m²/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Kvadratisk |
| Produkttyp | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Kant | Rak |
| Åtgång | +10% |
| Serie | Heaven |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Yta | Blank |
| Frostsäker | Ja |

