Tapet Boråstapeter Fairyland Fairies 8142
519 kr
509 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti

Fairyland Fairies 8142
509 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

I barntapeten Fairies täta, slingrande bladverk döljer sig en magisk värld som skimrar svagt i guld när ljuset faller rätt.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
I barntapeten Fairies täta, slingrande bladverk döljer sig en magisk värld som skimrar svagt i guld när ljuset faller rätt.
En sagovärld befolkad av älvor, nattfjärilar och trollsländor – ser du alla söta små saker de samlat i sin skog? Här går Fairies handmålade mönster i en blå färgskala med gyllene älvor och bladverk i blå nyanser på midnattsblå botten.
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 8142 |
| Kollektion | Fairyland |
| Mönster | Barn, Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Mönsterpassning | Halvförsatt |
| Typ | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Bredd | 530 mm |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094052901 |



