





Tapet BoråstapeterFairyland Magic Woods 8149
519 kr 699 kr
Spara 26 %
Kampanj
tom 30/4
30 dagars prisgaranti

Fairyland Magic Woods 8149
519 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Ej angivet
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Förvandla barnrummet till en spännande sagoskog med tapeten Magic Woods. Igelkottar, rävar, ekorrar och andra djur kikar fram bakom vackra blommor och frodiga blad.
Skogens växter är målade i akvarell medan djuren är tecknade i ett grafiskt manér.Här går barntapeten Magic Woods i en blågrön färgskala på mörkblå botten – en färgställning som känns lugn, trygg och ombonad.
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
|---|---|
| Art.Nr. | 8149 |
| Kollektion | Fairyland |
| Mönster | Barn, Blommiga, Färgglada, Djur & Fåglar, Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Mönsterpassning | Halvförsatt |
| Produkttyp | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Bredd | 530 mm |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094052970 |
