Tapet Boråstapeter Fairyland Space Adventure 8154
519 kr
509 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti

Fairyland Space Adventure 8154
509 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Barntapeten Space Adventure är hämtad från vårt historiska arkiv – ett fantastiskt rymdmönster, troligen från 1950-talet.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Barntapeten Space Adventure är hämtad från vårt historiska arkiv – ett fantastiskt rymdmönster, troligen från 1950-talet.
Här svävar rymdstationer med astronauter bland rymdfarkoster på väg, och bortom månlandskapet skymtar vår egen planet. Här är tapeten Space Adventure multifärgad på en mjukt mintgrön botten. Runt planeter och farkoster lyser stjärnor och stjärnstoft i skimrande guld.
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 8154 |
| Kollektion | Fairyland |
| Mönster | Barn |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 530 mm |
| Mönsterpassning | Halvförsatt |
| Typ | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094053021 |



