Tapet Boråstapeter Anemone 6972
819 kr
809 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti

Anemone 6972
809 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Anemone är en klassisk, blommig tapet, täckt av söta vitsippor. En luftig, ljus mönsterbild som påminner om en ny vår då vitsippsmattorna åter breder ut sig.Här har Anemone varmvita blommor och olivgröna blad på en varmt ljusgul botten. Det traditionella limtrycket ger tapeten en pudrig, levande karaktär som känns mjuk och ombonad.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Anemone är en klassisk, blommig tapet, täckt av söta vitsippor. En luftig, ljus mönsterbild som påminner om en ny vår då vitsippsmattorna åter breder ut sig.Här har Anemone varmvita blommor och olivgröna blad på en varmt ljusgul botten. Det traditionella limtrycket ger tapeten en pudrig, levande karaktär som känns mjuk och ombonad.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 6972 |
| Kollektion | Österlen wallp. |
| Färg | Gul |
| Mönster | Blommiga, Småmönstrade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 10,6 cm |
| EAN-nr | 7320094051157 |


