Tapet Boråstapeter Emerald Sand 7581
335 kr
325 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti

Emerald Sand 7581
325 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Emerald Sand är en matt enfärgad tapet i en elegant, väl balanserad grön nyans med en hel del svärta. Ytan har en diskret, taktil sandstruktur som ger tapeten karaktär och vacker lyster. Eftersom grönt har en lugnande effekt passar Emerald Sand utmärkt i sovrum men den gör sig också bra i till exempel arbetsrum eller bibliotek. Liksom övriga tapeter i kollektionen Pigment är Emerald Sand en smidig, täckande EasyUp-tapet som är lätt att sätta upp och ger släta väggar utan synliga skarvar.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Emerald Sand är en matt enfärgad tapet i en elegant, väl balanserad grön nyans med en hel del svärta. Ytan har en diskret, taktil sandstruktur som ger tapeten karaktär och vacker lyster. Eftersom grönt har en lugnande effekt passar Emerald Sand utmärkt i sovrum men den gör sig också bra i till exempel arbetsrum eller bibliotek. Liksom övriga tapeter i kollektionen Pigment är Emerald Sand en smidig, täckande EasyUp-tapet som är lätt att sätta upp och ger släta väggar utan synliga skarvar.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 7581 |
| Kollektion | Pigment Wallp. |
| Färg | Grön |
| Mönster | Enfärgade |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Random |
| Typ | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 0 cm |
| EAN-nr | 7320094046870 |




