



Tapet BoråstapeterFloral Tree 7762
519 kr 524 kr
Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti

Floral Tree 7762
519 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

På den blå tapeten Floral Tree slingrar blommande trädgrenar över en enfärgad, himmelsblå botten. Vita blommor och gröna blad i ett luftigt mönster som påminner lite om den klassiska stilen Chinoiserie, fast i modernare form.En dekorativ tapet med ett somrigt, harmoniskt uttryck och en pudrig, limtryckt yta med vackert liv och djup.
Varumärke
Beskrivning
På den blå tapeten Floral Tree slingrar blommande trädgrenar över en enfärgad, himmelsblå botten. Vita blommor och gröna blad i ett luftigt mönster som påminner lite om den klassiska stilen Chinoiserie, fast i modernare form.En dekorativ tapet med ett somrigt, harmoniskt uttryck och en pudrig, limtryckt yta med vackert liv och djup.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
|---|---|
| Art.Nr. | 7762 |
| Kollektion | Adorn Wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Klassisk, Romantisk |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094051737 |