Tapet Boråstapeter La Belle Epoque 6970
819 kr
809 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti

La Belle Epoque 6970
809 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Drömska La Belle Epoque är en storblommig tapet med ett handmålat mönster av ljuvliga tulpaner som La Belle Epoque, Creme Upstar och liljetulpanen Sanne. Här ser du tapeten i en ljus, romantisk färgskala: silvergröna blad och stjälkar med blommor i olika nyanser av cremevitt och rosa på beige botten. Det pudriga limtrycket ger mönstret vackert liv och djup.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Drömska La Belle Epoque är en storblommig tapet med ett handmålat mönster av ljuvliga tulpaner som La Belle Epoque, Creme Upstar och liljetulpanen Sanne. Här ser du tapeten i en ljus, romantisk färgskala: silvergröna blad och stjälkar med blommor i olika nyanser av cremevitt och rosa på beige botten. Det pudriga limtrycket ger mönstret vackert liv och djup.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 6970 |
| Kollektion | Österlen wallp. |
| Färg | Rosa |
| Mönster | Blommiga |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Produkttyp | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094051133 |



