Tapet Boråstapeter Nora 4585
749 kr
739 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti

Nora 4585
739 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Nora är en småblommig tapet med anor från sekelskiftet 1900. Stilen är tidig jugend och tapeten är återskapad från ett original i vårt historiska tapetarkiv. Söta, stiliserade penséer och sirliga bladslingor vävs samman till en ombonad, harmonisk helhet.Här ser du tapeten Nora med blommor i ljusbeige med orangeröda konturer på en varmt gul botten. Uttrycket är varmt och glatt men också lugnt, och visst andas mönstret lite Arts & Crafts? Fin i till exempel kök, barnrum och hall.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Nora är en småblommig tapet med anor från sekelskiftet 1900. Stilen är tidig jugend och tapeten är återskapad från ett original i vårt historiska tapetarkiv. Söta, stiliserade penséer och sirliga bladslingor vävs samman till en ombonad, harmonisk helhet.Här ser du tapeten Nora med blommor i ljusbeige med orangeröda konturer på en varmt gul botten. Uttrycket är varmt och glatt men också lugnt, och visst andas mönstret lite Arts & Crafts? Fin i till exempel kök, barnrum och hall.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 4585 |
| Kollektion | Anno Wallp. |
| Färg | Gul |
| Mönster | Blommiga, Trellis/Medaljong |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Produkttyp | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 17,67 cm |
| EAN-nr | 7320094047808 |


