Tapet Boråstapeter Under the Elder Tree 2048
749 kr
739 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti

Under the Elder Tree 2048
739 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tapeten Under the Elder Tree är skapad med inspiration från skogen och flädern, ett träd lika vackert som mytomspunnet. Den bär också tydliga influenser från både Arts & Crafts och medeltida gobelänger. Fläderns täta lövverk utgör en lugn, enhetlig yta på håll men gå närmare så upptäcker du skogens alla djur. En frodig tapet som passar både stora och små! Limtrycks i flera färgställningar, här med mörkt lejongul botten och ljusbeige detaljer.
Varumärke
BoråstapeterBeskrivning
Tapeten Under the Elder Tree är skapad med inspiration från skogen och flädern, ett träd lika vackert som mytomspunnet. Den bär också tydliga influenser från både Arts & Crafts och medeltida gobelänger. Fläderns täta lövverk utgör en lugn, enhetlig yta på håll men gå närmare så upptäcker du skogens alla djur. En frodig tapet som passar både stora och små! Limtrycks i flera färgställningar, här med mörkt lejongul botten och ljusbeige detaljer.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
| Art.Nr. | 2048 |
| Kollektion | New Heritage Wallp. |
| Färg | Gul |
| Mönster | Djur & Fåglar, Grönska/natur |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Half drop |
| Typ | Tapet |
| Längd | 10,05 m |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Mönsterstorlek | 53 cm |
| EAN-nr | 7320094044548 |





