



Tapet BoråstapeterVintage Blue 4339
369 kr 499 kr
Spara 26 %
Kampanj
1 tim kvar!
30 dagars prisgaranti

Vintage Blue 4339
369 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Linnetapeten Vintage Blue går i en tidlös, lite dämpad blå ton som passar lika bra i klassiska miljöer som i moderna interiörer; en luftig, dämpad blå – som ett djupt, lugnt andetag. Tapeten är tryckt med en diskret linnestruktur och den taktila ytan ger denna enfärgade tapet ett mjukt, levande uttryck och en sofistikerad, klädd känsla.I kollektionen Linen finns fler än 30 enfärgade linnetapeter, flera av dem i den blå färgskalan. Beställ gärna hem tapetprover så kan du lättare jämföra.
Varumärke
Beskrivning
Linnetapeten Vintage Blue går i en tidlös, lite dämpad blå ton som passar lika bra i klassiska miljöer som i moderna interiörer; en luftig, dämpad blå – som ett djupt, lugnt andetag. Tapeten är tryckt med en diskret linnestruktur och den taktila ytan ger denna enfärgade tapet ett mjukt, levande uttryck och en sofistikerad, klädd känsla.I kollektionen Linen finns fler än 30 enfärgade linnetapeter, flera av dem i den blå färgskalan. Beställ gärna hem tapetprover så kan du lättare jämföra.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
|---|---|
| Art.Nr. | 4339 |
| Kollektion | Linen Wallp. |
| Färg | Blå |
| Mönster | Enfärgade, Yta/struktur/textil |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Random |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 0 cm |
| EAN-nr | 7320094047891 |