



Tapet BoråstapeterWillowherb 4721
369 kr 374 kr
Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti

Willowherb 4721
369 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Willowherb är engelska för rallarros, den ståtliga växt som blommar med rosa spiror längs banvallar och diken på somrarna. Denna småmönstrade tapet pryds av en nätt trellis med stiliserade blommor som liksom rallarrosen har fyra kronblad. Ett lugnt, harmoniskt mönster som ser nästan enfärgat ut på håll. Tapeten trycks i fem färgställningar, alla inspirerade av naturens egen färgskala. Här ser du Willowherb med cremevita detaljer på en varm men lite dämpad, lejongul botten.
Varumärke
Beskrivning
Willowherb är engelska för rallarros, den ståtliga växt som blommar med rosa spiror längs banvallar och diken på somrarna. Denna småmönstrade tapet pryds av en nätt trellis med stiliserade blommor som liksom rallarrosen har fyra kronblad. Ett lugnt, harmoniskt mönster som ser nästan enfärgat ut på håll. Tapeten trycks i fem färgställningar, alla inspirerade av naturens egen färgskala. Här ser du Willowherb med cremevita detaljer på en varm men lite dämpad, lejongul botten.
LIM TYP: Non-Woven
Egenskaper
| Varumärke | Boråstapeter |
|---|---|
| Art.Nr. | 4721 |
| Kollektion | Woodland Wallp. |
| Färg | Gul |
| Mönster | Trellis/Medaljong |
| Utförande | Easy-Up |
| Bredd | 53 cm |
| Mönsterpassning | Straight |
| Typ | Tapet |
| Brandklass | B-s1,d0 |
| Längd | 10,05 m |
| Mönsterstorlek | 2,4 cm |
| EAN-nr | 7320094044753 |