Väggsten ArtStone Grand Canyon Rust
Pris/frp 789:-
1 753 kr/m²30 dagars prisgaranti

Grand Canyon Rust
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

Skiffret ger ett exklusivt intryck och den oregelbundna ytan skapar en livfullhet som får rummet eller miljön att lysa upp. Den grå färgnyansen blandas upp av rostinslag som ger svar på vad natursten är. Grand Canyon Rust passar till det mesta, fondväggar, pelare, murstockar, vinkällare. Både till små och stora ytor. Grand Canyon Rust kommer i moduler som underlättar arbetet. Färgen går i tonen rostgrå.
Varumärke
ArtStoneBeskrivning
Skiffret ger ett exklusivt intryck och den oregelbundna ytan skapar en livfullhet som får rummet eller miljön att lysa upp. Den grå färgnyansen blandas upp av rostinslag som ger svar på vad natursten är. Grand Canyon Rust passar till det mesta, fondväggar, pelare, murstockar, vinkällare. Både till små och stora ytor. Grand Canyon Rust kommer i moduler som underlättar arbetet. Färgen går i tonen rostgrå.
Egenskaper
| Varumärke | ArtStone |
| Art.Nr. | ART-ST06-S020 |
| Material | Natursten |
| Tjocklek | 40 mm |
| Antal | 0,45 m²/frp |
| Vikt | 22,5 kg/frp |
| Användningsområde | Fondväggar mfl |
| Frostsäker | Ja |
| Typ | Väggsten |
| Mått | 600x150 mm |
| Antal | 11 st/m2 |

