Arbetshandske STIHL Dynamic ThermoVent Stl. M
435 kr
326 krSpara 25 %Kampanj
30 dagars prisgaranti

Dynamic ThermoVent Stl. M
326 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Dessa vinterhandskar från STIHL är mycket bekväma att bära och är gjorda i mjukt material. Greppsidan är tillverkad i mjukt och slitstarkt getskinn. För en bättre greppkänsla är handsken ergonomiskt "förformad".
Varumärke
StihlBeskrivning
Dessa vinterhandskar från STIHL är mycket bekväma att bära och är gjorda i mjukt material. Greppsidan är tillverkad i mjukt och slitstarkt getskinn. För en bättre greppkänsla är handsken ergonomiskt "förformad".
Handryggen och fingrarna är i elastiskt textilmaterial. Över knogarna är det dessutom förstärkning. Varmt och bra foder för kalla dagar utan att handsken känns tjock eller oformlig. Kraftig, elastisk resår ser till att varken kyla eller smuts tränger in. Hög komfort med god ventilation.
Typ av handske: Trädgård/Vinter/Skog.
Typ av handske: Trädgård/Vinter/Skog.
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Art.Nr. | 1000050237 |
| Storlek | Medium |
| Höjd | 22 mm |
| Längd | 260 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 00886110509 |
| Material | Getskinn/textil |
| Produkttyp | Skyddshandskar skog |
| Vikt | 0,123 kg |
| Bredd | 93 mm |
| Fodrad | Ja |
| EAN-nr | 886661005727 |

