


Jacka STIHLAdvance X-TreemS
Rek. pris 5 660 kr
!
5 090 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Storlek
Beskrivning
Komplett arbetsjacka med många praktiska detaljer. Andningsaktivt och högelastiskt material för optimal rörelsefrihet och ventilering.
Fästmöjligheter för praktiskt handskydd för extra säkerhet. Avtagbara ärmar, mjukt stötskydd i axlar och justerbara ventilationsöppningar för optimal kroppstemperatur. Keramikbelagda tagg- och rivskydd på armbågar. DottGrip-rivskydd uppe på axlarna och hög synlighet med den tydliga oranga färgen. Två bröstfickor samt en innerficka och en ärmficka.
Specifikationer
- Vattentät: Ja
- Justerbara ventilationsöppningar: Ja
- Tvätt: 60°C
Specifikationer
- Vattentät: Ja
- Justerbara ventilationsöppningar: Ja
- Tvätt: 60°C
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
|---|---|
| Art.Nr. | 00883350803 |
| Storlek | S |
| Färg | Varselorange/Svart |
| Tillverkarens Art.Nr. | 00883350803 |
| Höjd | 85 mm |
| Längd | 370 mm |
| Vattentät | Ja |
| Vikt | 1 kg |
| Bredd | 305 mm |
| Kollektion | Stihl X-Vent |
| Passform | Slim Fit |
| Material | ProElast |
| Typ | Arbetsjackor skog |
| EAN-nr | 886661924080 |

