Jacka STIHL Protect
fr.3 125 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Protect
3 125 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
StihlBeskrivning
Lätt och andningsaktiv varseljacka från STIHL med sågskydd och god rörelsefrihet.
Yttertyg och foder av 100% polyester. Utrustad med taggskydd på armbågar och axlar, ventilerande material på ärmarna, två bröstfickor med blixtlås och öppning i ryggen för säkerhetslina. Godkänt varselskydd enligt EN20471, skyddsklass 2. Advance sågskydd i bröstpartiet, axlarna, arm och mage. EN381, skyddsklass 1 (20m/s).
Specifikationer
- Kollektion: Stihl Protect MS
- Varselklass: 2
- Klass 2
Specifikationer
- Kollektion: Stihl Protect MS
- Varselklass: 2
- Klass 2
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Storlek | XS, S, M, L, XL, XXL |
| Färg | Varselorange/Svart |
| Kollektion | Stihl Protect MS |
| Höjd | 145 mm |
| Längd | 375 mm |
| Material | Polyester |
| Produkttyp | Arbetsjackor skog |
| Vikt | 2 kg |
| Bredd | 310 mm |
| Certifiering | EN 20471|EN 381, EN 20471|EN 382, EN 20471|EN 383, EN 20471|EN 384, EN 20471|EN 385, EN 20471|EN 386 |
| Tillverkarens Art.Nr. | 00883260402, 00883260404, 00883260405, 00883260406, 00883260407, 00883740048 |

