Skogsjacka STIHL Classic
fr.1 745 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Classic
1 745 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Kombinerad arbetsjacka och skogsjacka i slitstarkt och vattenavvisande yttertyg. Svart och grå med varselorange på axlar, övre bröstpartiet och ärmar. Bra ventilering med stora täckta öppningar bak och nätfoder.
Varumärke
StihlBeskrivning
Kombinerad arbetsjacka och skogsjacka i slitstarkt och vattenavvisande yttertyg. Svart och grå med varselorange på axlar, övre bröstpartiet och ärmar. Bra ventilering med stora täckta öppningar bak och nätfoder.
Vatten- och smutsavvisande
Kraftigt yttertyg med en speciell ytbehandling som kallas Scotchguard som gör att det är både vatten- och smutsavvisande.
Ventilering och nätfoder
Väl skyddade ventilationsöppningar i ryggen på jackan samt nätfoder ger en bra genomluftning av jackan också när den är helt knäppt.
Dragkedja med knappar
Lång kraftig dragkedja fram med klaff och tryckknappar.
Praktiska fickor
Smarta och praktiska ficklösningar samt ficka med vattentät dragkedja på ärmen.
Kraftigt yttertyg med en speciell ytbehandling som kallas Scotchguard som gör att det är både vatten- och smutsavvisande.
Ventilering och nätfoder
Väl skyddade ventilationsöppningar i ryggen på jackan samt nätfoder ger en bra genomluftning av jackan också när den är helt knäppt.
Dragkedja med knappar
Lång kraftig dragkedja fram med klaff och tryckknappar.
Praktiska fickor
Smarta och praktiska ficklösningar samt ficka med vattentät dragkedja på ärmen.
Egenskaper
| Varumärke | Stihl |
| Storlek | 42/44, 46/48, 50/52, 54/56, 58/60, 62/64 |
| Färg | Varselorange/Svart |
| Typ | Arbetsjackor skog |
| Passform | Regular Fit |
| Kollektion | Stihl Classic |
| Garanti | 1 år |
| Höjd | 60 mm |
| Längd | 395 mm |
| Vikt | 1,9 kg |
| Bredd | 300 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 70018830444, 70018830448, 70018830452, 70018830456, 70018830460, 70018830464 |
